FPGA fejlesztőmérnök

3 months ago

Budapest, Hungary C3S Kft. Full time

C3S Kft. a nemzetközi nanoműhold ipar jelentős szereplője. Termékeink és megoldásaink az űripari igényeket és a tudományos kísérleteket egyaránt támogatják és kiszolgálják a küldetések során. Missziótervezői tevékenységünk lefedi a 3-16U méretű, nagymegbízhatóságú nanoműholdas platform- és alrendszer-tervezést, a felbocsátást megelőző szimulációs szoftver és hardver, valamint a küldetés-operációs környezet fejlesztését. A CubeSat-ok világán túl, nagyműholdas projektekben energiaellátó és hasznos teher szabályozó rendszerek tervezőjeként vagyunk jelen. Házon belül fejlesztett, redundáns alrendszereinket hosszú életciklus és magas rendelkezésre állás jellemzi.

Elsődleges feladatok:

  • Részvétel FPGA tervezési folyamatot támogató continuous integration rendszer kiépítésében és optimalizálásában
  • Részvétel az FPGA-s fejlesztések DevOps megoldásainak kidolgozásában, a tervezési és verifikációs folyamat automatizálásához szükséges keretrendszer létrehozásában
  • Verziókövetett in-house IP-katalógus karbantartása, tervszerű refaktorálása
  • VHDL IP magok funkcionális verifikációja és felhasználói dokumentációinak elkészítése

​​​​Egyéb feladatok:

  • Részvétel FPGA áramköröket tartalmazó komplex elektronikai rendszerek tervezésében
  • Részvétel FPGA-ban megvalósított alrendszerek architekturális tervezésében, alrendszerek közötti interfész-specifikációk kialakításában
  • VHDL IP magok specifikációjának, viselkedési modelljeinek elkészítése
  • VHDL IP magok RTL tervezése és szimulációja
  • VHDL verifikációs komponensek és összetett verifikációs környezetek készítése
  • Automatizált áramkörszintézis, valamint statikus és dinamikus időzítésvizsgálatok elvégzése FPGA-ban megvalósított alrendszereken
  • FPGA-alapú alrendszerek részletes műszaki dokumentációja
  • Részvétel FPGA-alapú technológiák bevezetésében és optimalizálásában
  • Részvétel FPGA-alapú alrendszerek prototípusainak élesztésében, a hozzájuk szükséges tesztszoftverek fejlesztésében
  • Együttműködés és szakmai kapcsolattartás a szoftverfejlesztéshez kapcsolódó belső és külső partnerekkel
  • Műszaki szakirányú felsőfokú végzettséged van
  • Rendszerszemléletű gondolkodásmód jellemez
  • Aktív, tárgyalóképes angol nyelvtudással rendelkezel (írásban és szóban is)
  • Ismered a következő technológiákat/eszközöket/nyelveket: VHDL, Microchip (Microsemi) és Intel FPGA-k és integrált fejlesztői környezetek (Libero, Quartus), ModelSim, Git
  • Minimum 3-5 éves releváns szakmai tapasztalattal rendelkezel
  • A munkádat önállóan végzed
  • Rugalmas vagy és tudsz priorizálni
  • Nyitott kommunikáció jellemez és proaktívan keresed kollégákat a munkád során felmerülő kérdések megoldásához

Ha gyakorlati tapasztalatod van az alábbi területeken:

  • Git verziókövető rendszer
  • FPGA-alapú automatizált logikai áramkörszintézis szoftverek konfigurálása
  • FPGA-alapú fizikai szintézis (P&R) szoftverek konfigurálása, fizikai tervek kézi finomhangolása
  • Időzítési optimalizációk
  • Rad-hard FPGA technológiák
  • Csoportvezetés
  • Izgalmas munka egy innovatív és dinamikusan fejlődő űripari vállalatnál
  • Rugalmas munkaidő (törzsidővel)
  • Alkalmazotti jogviszony és versenyképes jövedelem
  • Szakmai képzések, részvételi lehetőség konferenciákon
  • Hosszú távú munkalehetőség
  • Támogató, barátságos munkakörnyezet rendszeres csapatépítéssel és programokkal (pl. fakultatív vitorlázás, strandröplabda, társasozás, kirándulás stb.)

  • Budapest, Budapest, Hungary C3S Kft. Full time

    FeladatokA C3S Kft. a nemzetközi nanoműhold ipar jelentős szereplője. Termékeink és megoldásaink az űripari igényeket és a tudományos kísérleteket egyaránt támogatják és kiszolgálják a küldetések során.ElőfeltételekRendszerszemléletű gondolkodásmódAktív, tárgyalóképes angol nyelvtudásIsmeretek a következő...

    FeladatokA C3S Kft. a nemzetközi nanoműhold ipar jelentős szereplője. Termékeink és megoldásaink az űripari igényeket és a tudományos kísérleteket egyaránt támogatják és kiszolgálják a küldetések során.Elsődleges feladatokRészvétel FPGA tervezési folyamatot támogató continuous integration rendszer kiépítésében és...